Thursday 26 April 2012

Kuidas läätsesid silma asetada ja silmast eemaldada?

Kontaktläätsed on muutumas üha populaarsemaks, eriti nooremate seas. Pidev töö arvutiga kiirendab silmanägemise halvenemist, seega, kui on vaja silmanägemist parandada on optilised seadmed selleks suurepärane alternatiiv. Peaaegu iga ühel võib tekkida hirm läätse silma panemise ja silmast eemaldamise ees. Esimene ja kõige olulisem reegel on hügieen. Enne läätse silma panemist ja silmast eemaldamist on vajalik pesta käsi korralikult seebiga ning seejärel kuivatada rätikuga. Optilisi seadmeid tuleb hoida eraldi konteinerites: iga lääts eraldi. Läätsekonteinerit ei tohi pesta kraaniveega. Seda kasutatakse ainult nende hoidmiseks, säilitades neid spetsiaalses läätsevedelikus, mis puhastab, desinfitseerib ja ei kahjusta läätsesid. Sellised kontaktläätsed hooldusvahendid on kättesaadavad optilisi tooteid müüvatest poodidest ja online.

Kontaktläätsed
Kontaktläätsed
Värvilised kontaktläätsed, värvitud või astigmatism läätsed asetatakse silma ja võetakse silmast ära samamoodi. Läätse silma asetamisel tehke kindlaks, et lääts ei ole valepidi. Kui lääts on kausikujuline, läätse servad peavad olema silma asetamisel alla poole pööratud. Kui lääts on plaatja kujuga, läätse servad on silma asetamisel pööratud üles poole. Kui lääts on silma pandud valepidi, siis sellisel juhul ei näe Te selget pilti, tunnete silmas ärritust ja ebamugavustunnet. Ettevaatlikult võtke lääts konteinerist ja asetage see oma nimetissõrme otsale. Tõmmake alumist silmalaugu alla ja vaadake otse, et lääts rahulikult silma asetada. Tehke kindlaks, et lääts ei kuku silmast välja. Kui Teil ei õnnestunud lääts kohe silma panna, loputage seda erilise läätsevedelikuga ja proovige seejärel uuesti. Oluline on meeles pidada, et mõlema silma jaoks ei pruugi need olla täpselt samasugused, see tähendab, et erinevus võib olla läätse tugevuses. See on põhjuseks, miks konteinerid on toodetud erinevat värvi või eristatud muude märkidega.

Astigmatism ei ole enam probleem. Kaua aega oli häiritud silmanägemise (objektide piirid ja pildid olid udused) parandamise ainuke võimalus prillid, kasutades spetsiaalset silindrit vaateväljanurga reguleerimiseks. Nüüd on see kohandatud optilistele seadmetele, silma asetamiseks. Läätse põhja lõikekoht peab olema asetatud silma alumisse osasse. Mõned tootjad kasutavad nägemist korrigeerivate optiliste seadmete jaoks numbreid. Kui panete läätse valesti silma ei näe Te selget pilti. Sellisel juhul pöörake läätse sõrmega õrnalt ühele või teisele poolele kuni pilt muutub selgeks. On soovitatav, et kontaktläätsed asetatakse silma enne jumestuse tegemist ja eemaldadakse silmast enne jumestuse puhastamist.

Kõik kontaktläätsed eemaldatakse silmast ühtemoodi. Tõmmake alumist silmalaugu ja nimetissõrmega puudutage õrnalt üle läätse. Seejärel haarake nimetissõrme ja pöidla abil läätsest ja eemaldage see ettevaatlikult silmast.

Kui silmad on väsinud ning punased, võib meditsiiniliste seadmete silma panek osutuda üsna keeruliseks. Kui kontaktläätsesid kasutatakse vahelduvalt, peavad nad olema enne järgmist kasutamist hoitud läätsekonteineris spetsiaalses läätsevedelikus vähemalt 4 tundi.

Optiliste seadmete kandmine ei ole soovitatav kohtades kus leidub suitsu, sest tunnete silmades ebamugavustunnet ja sügelust. Samuti on soovitatud nad silmast eemaldada enne sauna minekut. Veetes palju aega arvuti taga muutuvad kontaktlaatsed silmad kiiremini kuivemaks, seega on soovitatav  pilgutada silmi sagedamini, teha väikesi pause ning vajaduse korral kasutada kunstlikke silmatilke. Tuleb meeles pidada, et mitte kõik silmatilgad pole mõeldud kasutamiseks koos nägemist korrigeerivate seadmetega.
 
Kontaktlaatsesid ei müüda ainult optikapoodides. Kontaktläätsesid saab tellida ka internetist. Kontaktläätsed internetist tellides on muutumas üha populaarsemas, sest see on lihtne ja mugav. See on väga mugav teenus neile, kes on kontaktläätsesid juba varem kandnud ja teavad täpselt, mida nad vajavad. Ostes internetist võite märgata, et hinnad on tavaliselt madalamad kui optikapoodides. Kes soovivad proovida kontaktläätsesid esmakordselt, on soovitatav kõigepealt konsulteerida oma silmaarstiga, kes kontrollib Teie nägemist ja aitab valida välja just Teile sobivad. Samuti on olemas kontaktläätsed lastele, kui pakub huvi soovitame Teil asja kohta rohkem uurida.

2 comments:

Note: only a member of this blog may post a comment.